Jihočeské Mitsu Toulky

V pořadí druhým srazem, který náš Jihočeský Mitsubishi-JC-Klub uspořádal, byly Jihočeské Mitsu toulky, uskutečněné v termínu od 22.7. do 24.7.2011. Jak již sám název napovídá, nejednalo se o klasický sraz, ale o takové víkendové putování po krásách jižních Čech. V pátek 22.července odpoledne se účastníci srazu začali sjíždět do malé vesničky Babín u Kamenice nad Lipou.

Zde bylo pro ně zajištěno i ubytování a celkové zázemí potřebné pro víkendový pobyt  (http://www.chalupababin.cz ). Tato obec se nalézá sice v kraji Vysočina, ale jen  těsně u hranic Jihočeského kraje a okresu Jindřichův Hradec. Že se jedná o opravdový sraz vozů Mitsubishi, bylo zřejmé nejen účastníkům, ale i místním obyvatelům. Nafukovací brána s nápisem MITSUBISHI MOTORS u vrat do vesnické chalupy vzbuzovala u všech  velkou pozornost. Páteční večer byl pak příležitostí k seznámení, popovídání u ohně i k pochlubení svými plechovými, a i čtyřnohými, mazlíčky. Debata se protáhla do nočních , u některých i ranních hodin, takže sobotní časné vstávání zastihlo některé v indisponovaném stavu. Přes tyto drobné problémy se plánovaný odjezd posunul jen nepatrně a kolona aut vyrazila na společnou cestu. První zastávkou byl zámek Červená Lhota. Ten nás přivítal za slunného rána oblohou bez mráčku a bez jediného cizího návštěvníka. Po prohlídce okolí, procházce parkem a společném fotu jsme se přesunuli na nádraží  do Jindřichova Hradce. Zde už netrpělivě supěla parní lokomotiva před svým pravidelným odjezdem po úzkorozchodné trati. Naleštěná lokomotiva, historické vagonky,černý sloup kouře a oblaka bílé páry se staly cílem většiny fotografů. Někteří z nás neodolali a vydali se jako cestující na romantickou jízdu tímto parním vláčkem.Po jeho odjezdu jsme se přesunuli na nádraží ve Střížovicích, kde jsme se nejen společně vyfotili, ale hlavně jsme vyzvedli naše kolegy z vlaku. V  předešlých dnech hodně pršelo, všude bylo dost bláta,a proto  jsme se rozhodli upravit program. Místo návštěvy historického opevnění jsme se přesunuli zpět do Jindřichova Hradce. Všichni si tak město mohli prohlédnout z ochozu Městské věže a navštívit státní hrad a zámek. V té době už většina z nás začínala šilhat hlady, a tak proběhl rychlý přesun na oběd do Motorestu Kozlovka u Nové Včelnice. Tam se někteří z posledních sil snažili přeprat pečenou kachnu, jiní dali přednost klasice, třeba svíčkové se šesti. Po obědě pak následovala spoječná jízda do Českých Budějovic na exkurzi do pivovaru Budvar. Předtím se však ještě projelo spanilé kolečko po českobudějovickém náměstí. V pivovaru si jen pár šťastlivců mohlo vychutnat pivo při ochutnávce, mohli vypít i příděl těch, kteří řídili a byl jim tak alkohol zapovězen. Přes jejich snahu ale nedosáhli stavu, v jakém se nacházela skupina německy hovořících návštěvníků, které jsme zde potkali. Cestou zpět jsme se ještě zastavili v Třeboni, kde jsme si popovídali s naší kamarádkou a vyzvedli v místním baru ohnivou vodu, kterou nám zde zanechal jeden z našich příznivců. Výlet jsme pak zakončili procházkou po hrázi Rožmberského rybníka. Večer byl pro všechny připraven guláš z divočáka a u ohně se snad všichni pobavili při vědomostním kvízu. Došlo i na předávání diplomů a upomínkových předmětů. V neděli jsme se snažili dát chalupu do původního stavu, pak už následovalo loučení a odjezd domů.Tím sraz zkončil. Zda se líbil či nikoli, to musí zhodnotit zúčastnění. Fotografie ze srazu naleznete ve fotogalerii, nebo na http://dedalux.rajce.idnes.cz/Jihoceske_Mitsubishi_toulky_2011. Děkujeme všem a těšíme se, že se s Vámi sejdeme zase někdy příště.

Za Mitsubishi-JC-Klub   paja07