Colt Z30,CZ3 - AUX vstup u autorádia

 

Colt Z30 a CZ3 - AUX vstup u autorádia

 

Mitsubishi Colt VI. generace používal autorádio s přehrávačem CD. Od roku výroby cca 2007 se do vozů začal montovat novější přehrávač, který umožňoval přehrávání skladeb z CD ve formátu mp3. Oba typy přehrávačů ale mají i  AUX vstup pro připojení vnějšího zdroje, např. mp3 přehrávače, hudebního mobilního telefonu atd. Tento vstup, bohužel, není na čelní straně autorádia. Vše se musí připojit ke svorkovnici na zadní straně autorádia.  Mitsubishi prodávalo originální sadu pro připojení. Tuto sadu jsem si musel koupit, protože jsem tehdy nikde nesehnal informace kam a jak vše připojit. Sada obsahovala novou středovou konzoli s dvěma cinch koncovnami, kabeláž pro připojení ke svorkovnici autorádia a návod. To vše za cenu něco málo přes 1000,- Kč. Přináším vám návod, jak vše zapojit a udělat doma svépomocí a za zlomkovou cenu.

 

  1. Nejdříve musíte vysunout autorádio. To jde po odjištění západky. Ta je na obou stranách autorádia.

 

    2. Zadní strana autorádia. POZOR -zde na fotce je autorádio  vyklopené, tzn. že je jako "nohama" vzhůru.

 

 

   3. Detail svorkovnice zezadu…kabely jsou označeny : černý - společná kostra (stínění), červený - R AUX, bílý - L AUX

 

 

  4. rozpojená svorkovnice – do těchto tří zdířek vpravo dole musí být kablíky zapojeny (zprava - kostra, R AUX, L AUX)

 

 

  1. Jaké zvolíte koncovky, do kterých budete zapojovat vlastní mp3 přehrávač, záleží na vás. Mohou to být dva cinch vstupy, jako mám já na originálním zapojení ( viz obr.), nebo třeba jack konektor. Stejně tak i místo, kam je umístníte. Zda na konzoli nebo necháte kabel s konektorem volně viset, či najdete úplně jiné řešení.

 

6.  Pokud je budete chtít dát na konzoli, tu demontujete tak, že nejdříve vyklopíte směrem vzhůru středový díl (viz.obr.) a pak         samotnou konzoli vysunete nahoru. Ještě musíte odpojit konektor  s kablíky k zásuvce zapalovače. Do konzoli navrtáte příslušné otvory pro konektory a zapojíte k nim kablíky, jejichž druhé konce jste zapojili do svorkovnice na autorádiu. Vše smontujete zpět. 

 

 

  1.  Po připojení mp3 přehrávače musíte na autorádiu stisknout tlačítko CD nejméně na dvě sekundy. Na displeji se objeví nápis AUX.

Komentáře

Colt Z30,CZ3 - AUX vstup u autorádia

Super. Díky za návod!

První volný víkend si udělám výstupy. Musím vymyslet, kam je vytáhnu. 

Colt Z30,CZ3 - AUX vstup u autorádia

Můžu se zeptat, jak vyndat do rádio? Rozebral jsem už skoro celou palubku, ale za boha nemůžu přijít na to, jak to rádio vycvaknout. Díky, Dan.

Colt Z30,CZ3 - AUX vstup u autorádia

Rádio má na obou stranách obdélníkové otvory, takové jako štěrbiny. Do nich vsunu "přípravek" a tím odtlačím uvnitř nějakou západku. Název "přípravek" ber s rezervou, je to jen kousek plechu široký tak, aby se dal do štěrbiny zasunout.  Vzal jsem kousek plechu široký cca 8 mm, délka  tak 5- 6 cm cm a ustříhl jsem mu jeden roh. Jedna strana je tak kratší než druhá o cca 1 cm. ( Takže pravoúhlý lichoběžník). Tím zkosením to zasunu dovnitř a odjistím na jedné a pak na druhé straně.

 

Colt Z30,CZ3 - AUX vstup u autorádia

No, do jich sem už právě strkal všechno možný a pořád nic. Asi budu muset sehnat - či udělat - vyloženě ten "přípravek" jak píšeš. Ale díky moc, snad to už brzo dokončím :)