1.Jihočeské Carlosovo Mitsu Bobování

Tento sraz příznivců značky Mitsubishi uspořádal jako svojí vůbec první akci Jihočeský Mitsubishi -JC-Klub. Setkání se uskutečnilo v sobotu 16.dubna 2011 v Českých Budějovicích. Z původně přihlášených 19 aut se na jih Čech sjelo 18 vozů a 32 lidí.

Ne všichni byli dopředu nahlášeni. Přesto svou účastí mile překvapili organizátory, a nahradili tak ty přihlášené posádky, které se omluvily a na sraz nepřijely.

Na místo setkání na parkovištích u OD OBI a Globus se posádky sjížděly již brzo ráno. Někteří účastníci si tak tento den museli pořádně přivstat, protože je čekala cesta do Českých Budějovic dlouhá i přes 250 km. Jako na každé podobné akci, i zde se sešli nejen lidé, kteří se viděli prvně v životě, ale i ti, kteří se už znají z dřívějška. Všichni ale našli „společnou řeč“. Diskuse se točila okolo aut, jejich úprav, náhradních dílů apod. Někdo se chce pochlubit svým plechovým „mazlíkem“, čím ho vylepšil, jak ho si upravil, jiný by rád nasbíral zkušenosti a rady od ostatních, další si chce udělat pěkný výlet s přáteli. I vozidla jsou různorodá. Některá auta jsou téměř nová, jiná už sjela z výrobních linek dávno. Zastoupeny jsou téměř všechny modely, od malých Coltů VI. generace (těch přijel rekordní počet šest), až po velké Pajero, k vidění je sportovní Lancer EVO i novotou vonící ASX. V devět hodit se všichni společně vydávají směrem k Dolnímu Dvořisti a pak dále k lipenské přehradě. Na konci této cesty (68 km), která vedla krásnou krajinou, v obci Lipno nad Vltavou, na všechny čeká adrenalinový zážitek. Tím je jízda na jedné nejlepších bobových drah u nás. Po zakoupení 40 jízd, což se nakonec ukázalo jako množství nedostatečné a musely se další jízdy dokoupit, někteří s očekáváním, jiní trochu nesměle, nasedli na boby a vydali se na dráhu vstříc novým zážitkům. Ostatní si připravili své foťáky, aby zaznamenali své kamarády, kteří se právě řítí po dráze dolů. Jízdy si všichni užili, někteří se snažili zajet na měřeném úseku co možná nejvyšší naměřenou rychlost, nikdo se nezranil, všichni přežili. Přítomné ženy si po jízdě opravily slzami rozmazané make-upy, někteří vysílení jedinci si v místním bistru doplnili před zpáteční cestou potřebné kalorie. Trasu zpět (65 km) organizátoři naplánovali přes Rožmberk a Český Krumlov. Místy byl sice povrch vozovky méně kvalitní, ale tento nedostatek určitě vynahradila spousta zatáček na silnici, která se vinula podél řeky Vltavy. Do Českých Budějovic všichni dorazili společně, i když udržet kolonu 18 aut přes množství semaforů, vyžadovalo od všech hodně úsilí. Parkování bylo tentokrát zajištěno na vyhrazeném a oploceném parkovišti hotelu Budweis, v kterém byl zajištěn pro všechny oběd se speciálním menu pro účastníky srazu. Zde byli z rukou pořadatelů rovněž předány upomínkové předměty. Po obědě pak následovalo společné focení a oficiální rozloučení. Program však dále pokračoval návštěvou výstavy Mobil salon na Českobudějovickém výstavišti. Pro zájemce, kteří v předstihu projevili zájem,zajistili organizátoři z Jihočeského Mitsubishi-JC-Klubu vstupenky za zvýhodněnou cenu. Návštěva této výstavy, která má ve svém podtitulu napsáno: „Jezdíme, létáme, plaveme“, udělala poslední tečku za tímto srazem. Všichni účastníci se pak rozjeli domů.

Sraz je za námi, organizátoři si oddechli. Povedl se? Líbil se? Podle kladných ohlasů snad ano. Za organizátory děkuji všem zúčastněným. Vždyť nelitovali peněz ani času a svou přítomností tak vyjádřili své sympatie k značce se třemi diamanty ve znaku. Snad se setkáme zase někdy příště. Za Mitsubishi-JC-Klub mohu slíbit, že proto uděláme maximum.

Na závěr ještě několik údajů:

Na sraz přijeli:

Velvet 39 …+1…………... ..............ASX………………....r.v..2010

Cbcarlos………………....................Carisma 1.8………….....1997

K.i.l.l.e.r........+1.................................Carisma 1.8 GDI.............2000

BLLB ……...+1……...…................. Colt CZ5 1.3………. …...2008

Hany...................................................Colt CZ5 1.3......................2007

Jandaxx ……………… ....................Colt CZ3 1.3………. …….2007

ls1.................+1..................................Colt CZ3 1.1.......................2006

paja07..........+Sluni...........................Colt CZ5 1.3.......................2005

Zouzou……………….........................Colt CZ5 1.3……… ……...2007

fx-car............................... ....................Eclipse 1.8...........................1994

Euronix ……..+Dantasik…………....Lancer EVO X 2.0 ……......2010

Plzeňák …….+1..............………........Lancer Wagon 1.6…… ....2005

Lancer 2.0 ...+1…...............……......Lancer X 2.0…… ………..2008

Dan Domažlice? ............................. Lancer X

Zdeněk?…………….................. .....Outlander

Dan 0044…+2............…………. ..Outlander EVO 2.0…….... 2007

Butka.?..............................................Pajero

Vera-Vila …+1............………........Fiat Punto

Nejsilnějším vozem byl Lancer EVO X s výkonem 217 kW (295 ps).

Nejstarší vůz by Mitsubishi Eclipse r.v. 1994.

Nejvzdálenějšími účastníky byli Fx-car (Náchod) a Zouzou (Štíty), kteří odhadem najeli na sraz a zpět kolem 650 km.

Fotografie ze srazu naleznete ve fotogalerii zde na našich stránkách nebo na adrese:http://dedalux.rajce.idnes.cz/Mitsubishi_sraz%2C_bobovani_2/

Přeji všem spoustu bezproblémových kilometrů.

paja07