Zkušenosti s provozem Outlander 2011

Tak Outlander už mám 1,5 roku. Najeto 30 tkm. Motor 2.2 DID Mivec 130kW.

Náklady jsou jen palivo a garanční prohlídky po 15 tkm. Měl jsem ale i další problémy, ty ale byly vyřešeny v rámci záruky.

  • hned od začátku jsem během zimy zjistil, že se mi špiní vnitřek levého předního kola nějakým mazutem. V servise zjistili prasklou manžetu homokineťáku, vyměněno. Jen doufám že ten kloub nebyl nedostatkem mazání poškozen.
  • po 25 tkm jsem najednou zaznamenal zvýšenou spotřebu jakoby neustále probíhala regenerace. Tj. spotřeba pianko jizdy 11-12 l/100km Nevim co se stalo ale měl jsem podezření na vstřikovače takže jsem vyjel nádrž a při dalším tankování jsem dal o trochu více aditiva VIF než obvykle. Po chvilce jízdy od tankování se to hodně zlepšilo ale každopádně šlo auto ještě na seřízení vstřikovačů. Od té doby je klid. Pánové v servisu my na požádání vytiskly údaje z řídící jednotky kde jsou záznamy o regeneracích. A tam vše vypadalo dobře. Měl jsem podezření na špatnou naftu od Globusu v Ostrave, ale preci jen tam jezdím už hodně dlouho a neměl jsem nikdy potíže. Pak mě napadlo že auto stálo víc než týden a že se možná odloučila biosložka z nafty a ta nadělala ty potíže. Každopádně jsem začal tankovat u EO naftu bez biosložky a dávat o trošku víc VIFu (60ml na nádrž).

Asi největší problém co jsem doposud měl byl lehký ťukanec do pravého zadního nárazníku, o který si jedna paní rozpárala bok auta, protože se chtěla vejít (na druhé straně měla dost místa...) ale neodhadla vzdálenost. Ač se jednalo jen o kus plastu musel jsem čekat více než měsíc! bez auta než dorazí náhradní díl. Nalakuje se a namontují mi ho. Na skladě v evropě měli prý jen levou část nárazníku a nárazník asi není ta část auta kterou by stálo za to udržovat na sladě žejo.

Jinak spokojenost, co se týče prostoru a pohodlí. Jen za jedno léto jsem sedral přední gumy původní gumy Continental, na jaře šli dozadu dožít ale příší rok musím dát nové. Skutecna spotřeba je cca 8 litru +- 2 decky podle stylu pres leto (PP ukazuje o neco mene 7,4-7,6). V zime je spotřeba o litr vyšší, holt větší odpor gumám.