Mitsubishi na Filipínách

                                                                     Mitsubishi Motors  připravuje expanzi na  Filipínskou  půdu.
                                                                           MMPC získává výrobní závod v Sta . Rosa Laguna .

Uznávajíce, že trvalý růst v ekonomice a příchod věku motorizace na Filipínách , Mitsubishi Motors Corporation Filipíny ( MMPC ) získalo 21 - hektarový uzavřený výrobní závod společnosti Ford Motor Company na  Filipínách jenž se nachází v Greenfield automobilovém parku v  Sta . Rosa Laguna .

Akvizice závodu je součástí  strategie Mitsubishi Motor Corporation dalšího posílení role MMPC v rozšiřování prodeje a výrobní kapacity, která je do konce roku 2016 fiskálního roku součástí jeho nové fáze růstu střednědobého plánu . MMC uznala MMPC silnou výkonnost na Filipínách s jeho stálým růstem navzdory zvyšující se konkurenci na trhu .

MMPC se podařilo navázat na úspěchy ve svých operacích v loňském roce , kdy oslavil 50. rok nepřetržitého provozu v zemi . MMPC dosáhla celkových tržeb na 43.176 kusů v loňském roce , čímž vytvořila a  překonala  předchozí prodejní rekord 36.533 jednotek  z roku 1996 . Tento prodejní rekord získal MMPC celkový podíl na trhu ve výši 20 procent a zároveň  sedmý po sobě jdoucí nárůst od roku 2006.

Filipíny , navzdory svým  rekordním prodejům (dosáhly v loňském roce kolem 212 tisíc jednotek ) jsou stále daleko za Thajskem a Indonésií  v oblasti prodeje aut na tomto  trhu , ale  předpokládá se rychlý růst v příštích letech vzhledem k jeho téměř 100 milionové populaci .
V současné době , MMPC se nachází na 18 ha v rostoucí rezidenční oblasti Cainta , Rizal a  produkuje 30.000 jednotek ročně . V loňském roce , MMPC vyrobila kolem 15.000 kusů s ohledem na jeho dosavadní  modely , jako například L300  a Lancer EX . MMPC plánuje přestěhovat se do této nové lokality a zahájit výrobu vozidel v lednu 2015.

Pan Hikosaburo Shibata , MMPC prezident a generální ředitel řekl, že "akvizice továrny Sta . Rosa bude dále posilovat .

zdroj info: Mitsubishi Motors Phillipines