Mitsubishi končí s divizí Ralliart

ImageK poslednímu březnu roku 2010 oznámila ukončení všech svých aktivit společnost Ralliart. Divize Ralliart, která měla na starosti rychlé silniční i závodní verze vozů Mitsubishi a podporu závodních týmů, oznámila svůj konec. Divize Mitsubishi Ralliart byla založena v roce 1984.

Mitsubishi k zavření divize vedly neuspokojivé výsledky na domácím i zahraničním trhu a s tím spojená nenávratnost prostředků vložených do sportovních aktivit a vývoje silničních verzí. Pokud některé týmy závodí s automobily Mitsubishi Ralliart, o podporu se nyní bude starat sama automobilka.Ralliart je sportovní odnož společnosti Mitsubishi Motors Corporation, jejím hlavním úkolem byla příprava a vývoj závodních vozů pro rally a off-road. Mezi největší úspěchy firmy musíme počítat vítězství v hodnocení značek Mistrovství světa v rally z roku 1998 nebo čtyři individuální tituly Mistra světa díky Tommi Mäkkinenovi z let 1996 - 1999. Mitsubishi zároveň drží rekord v počtu vyhraných ročníků Rally Dakar, japonské značce se to podařilo od roku 1982 celkem dvanáctkrát.

I přes obrovské množství úspěchů společnost Ralliart, jenž má po celém světě dvanáct poboček, končí k poslednímu březnu tohoto roku svoji činnost. Důvody jsou přitom nadmíru jasné - nelichotivá ekonomická situace. "Maximálně si vážíme důvěry, kterou nám naši zákazníci dosud projevili. Naše společnost se angažovala v mnoha projektech souvisejících s motorsportem, od roku 1984 jsme dosáhli zajímavých úspěchů. Protože se ale výrazně zhoršila obchodní situace u automobilky Mitsubishi, dospěli jsme k rozhodnutí společnost Ralliart zrušit. Chtěli bychom tímto vyjádřit omluvu všem, kterým s tímto rozhodnutím vzniknou jakékoliv nepříjemnosti,“ uvádí se v oficiálním prohlášení společnosti Ralliart.

Nedá se ale předpokládat, že by v budoucnu začala s novými projekty. No, teď nás docela zajímá, co se bude dít s takovými auty jako Mitsubishi Lancer Evo. Doufejme ale, že tato ikona nebude nijak dotčena.

Poznámka redakce klubu:
"I když před časem jsme uvedli článek o Evu XI, které bude POUZE elektromobil."